Formuła sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Autorką artykułu jest Katarzyna Szafranowska

Milionerzy, sportowcy – rekordziści, naukowcy – Nobliści, artyści znani na całym świecie – wiele ich różni, lecz łączy ich jedno: wszyscy osiągnęli sukces. Jak to zrobili? Znali Formułę Sukcesu. Teraz poznaj ją także Ty!

Czym jest Formuła Sukcesu?

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

Pamiętam jak kiedyś postanowiłam zrobić wyjątkowy obiad dla całej rodziny. Praktycznie cały dzień spędziłam w kuchni przygotowując pyszne krokiety z kapustą i grzybami, które wszyscy uwielbiają jeść, lecz nikt nie chce ich robić. Zjadłam tylko jednego, zostawiając przyjemność na później. Niestety! Niedługo po tym do pokoju wchodzi mój brat, klepie się z zadowoleniem po brzuchu i mówi: "Sukces! Pobiłem swój rekord życiowy w jedzeniu krokietów! Zjadłem 8!". Na co ja z krzykiem wybiegam za nim, aby go dorwać i udusić. Przeżył, bądź spokojny. Ma się całkiem dobrze.

Dla mnie SUKCES to doskonałe zdrowie, wspaniałe związki z bliskimi i innymi ludźmi, satysfakcjonująca praca zawodowa i wreszcie wolność finansowa. Doskonała równowaga pomiędzy wszystkimi tymi obszarami daje radosne i szczęśliwe życie.

Jeśli i Ty chcesz znaleźć się w 3% ludzi na świecie, którzy mogą pochwalić się takim życiem, zapoznaj się z Formułą Sukcesu – prostą receptą na sukces w dowolnej dziedzinie życia.

FORMUŁA SUKCESU to 3 proste kroki:
  1. Wyznacz cel.
  2. Miej go zawsze przed oczami.
  3. Działaj, aż osiągniesz sukces.
Krok 1. Wyznacz cel.

Wiesz, że tylko 3% ludzi wyznacza sobie cele? Ciekawe, że pokrywa się to ze statystyką, która mówi, że 3% populacji zarabia 97% pieniędzy na rynku. Przypadek? Nie sądzę.

Aby osiągnąć sukces w dowolnej dziedzinie wyznacz sobie cel, czyli określ czego dokładnie pragniesz i co chcesz osiągnąć. Brzmi to bardzo trywialnie i wiele osób o tym wie, jednak niewielu to robi.

Przekonałam się o tym osobiście na szkoleniu motywacyjnym dla kierowników dużej firmy. Po spotkaniu proszę o informacje zwrotne, co się podobało, co zmienić, dodać lub ulepszyć. Szkolenie wszystkim się podobało , a jedna pani mówi: "Po co tyle o tych celach było? Przecież każdy to zna." A ja na to: "Każdy to zna, tylko kto to robi? Kto z Państwa wyznacza i zapisuje swoje cele?" I tu zaległa cisza...

Cel to podstawa każdego działania i motywacji. Wyzwala potężną energię do działania i pozwala przetrwać każdy kryzys. Pamiętaj, aby do każdego celu wypisać co najmniej 20 korzyści z jego osiągnięcia. Wtedy nic Cię już nie powstrzyma przed działaniem. 

Krok 2. Miej swój cel cały czas przed oczami.

Gdy wyznaczysz fascynujący i bardzo korzystny dla siebie cel, pozwól aby obraz, dźwięk i odczucia związane z jego osiągnięciem towarzyszyły Ci cały czas. To ugruntuje Cię w działaniu oraz doda potrzebnej energii i motywacji.

Jeśli wyobrażasz sobie już teraz osiągnięty rezultat to przygotowujesz się mentalnie i psychicznie na jego przyjęcie. W Twoim mózgu powstają połączenia nerwowe, które odpowiadają za realizację celu. Widząc i czując upragniony wynik utwierdzasz się w przekonaniu, że tak będzie i nic nie będzie w stanie odciągnąć Cię od podjęcia działania.

Miej cel przed oczami cały czas, wyobrażaj sobie, przeżywaj emocje związane z jego osiągnięciem i dzięki temu przygotuj się na sukces.

Krok 3. Działaj, aż osiągniesz cel.

Kiedy masz cel i czujesz całym sobą, że to jest to, czego naprawdę chcesz – działaj. Podejmij kroki prowadzące do sukcesu już teraz, zacznij działać bez ociągania z energią rakiety.

Zacznij od razu działać, a dopiero potem zastanawiaj się. Jeśli będziesz zwlekał z podjęciem pierwszych kroków siła wymówek będzie rosła. Dlatego działaj, działaj, działaj! Aż dojdziesz do celu!

Mówi się, że to, co genialne jest proste. Zgadzam się z tym w 100%. Przedstawiona powyżej Formuła Sukcesu taka właśnie jest. Zawiera wszystko to, co potrzebne, abyś osiągnął dowolny cel w każdej dziedzinie życia. Zatem działaj i odnoś same spektakularne sukcesy!
_ _ _ _ _   

Więcej interesujących materiałów na temat rozwoju przeczytasz na stronie » Jak obudzić swój geniusz

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij