Czy jesteś gotowy na sukces?

Autorem artykułu jest Krzysztof Dmowski

Wiele mówi się o sukcesach w życiu, wielu z nas pragnie odnieść własny sukces w określonej dziedzinie, ale czym właściwie ten sukces jest i jak go osiągnąć?

Czym jest sukces? Najlepiej tu zacytować słowa pani Bożeny Figarskiej, że „sukces jest trwałym odczuwaniem szczęścia i umiejętność realizowania marzeń”. Dróg do sukcesu może być wiele i nie zawsze przyjdzie on łatwo, ale jak twierdzi wielu fachowców z tej dziedziny, choć pragniemy odnieść sukces i do niego dążymy, to powinniśmy zdać sobie sprawę, że odniesienia sukcesu należy nauczyć się tylko raz.

Wielokrotnie stajemy na rozdrożu i zastanawiamy się, którą opcje należy wybrać. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że za każdym razem wybieramy najlepszą dla nas opcję. Mówienie: „mogłem postąpić inaczej” jest zupełnie pozbawione wszelkiego sensu, bo gdybyś mógł wybrać inaczej, zrobiłbyś to, a wybierając to właśnie działanie, wybrałeś najlepiej jak mogłeś.

Podobno wszystko przychodzi samo we właściwym okresie. Podobnie jak zjawia się nauczyciel, gdy uczeń jest gotów. Najlepiej uczymy się w stanie rozluźnienia, ale zazwyczaj potrzebę podjęcia działania zauważamy w trudnej sytuacji. I rzadko zastanawiamy się nad tym, że właśnie ta sytuacja doprowadziła do tego, żebyśmy podjęli działanie. Jesteśmy gotowi na nową lekcję, która teraz się zaczyna.

Jak można nauczyć się sukcesu? Jeżeli chcesz nauczyć się sukcesu, musisz tego pragnąć z całych sił. A jeżeli pragniesz, przyjdzie coś, co stworzy odpowiednie możliwości w tym celu. I nie ma tu znaczenia jakich technik będziesz używał. W wielu przypadkach trochę za mało potrafimy żeby przyjąć na siebie to brzemię. Bo żeby móc przeżywać życie milionera musimy potrafić tak żyć. Wielu ludzi chciałoby wygrać na loterii i..? Przypadkowe zdarzenia losowe nie są do końca takimi przypadkami, jak sobie wyobrażamy. Przypadkiem wygrałeś na loterii, ale w tym nie ma żadnego przypadku, bo zostałeś poddany próbie, czy jesteś gotów być milionerem. Jeżeli nie jesteś gotów w kilka lat roztrwonisz cały majątek.

Niektórzy ludzie żyją w taki sposób, że cieszy ich wszystko co otrzymują, ale nie widzą potrzeby pragnienia. Kiedy taki człowiek dostanie jakiś dar fortuny, nawet nieznaczną sumę, nie pomyśli o rozwoju, żeby powiększyć swoje możliwości, ale kupi telewizor lub komputer. Gdyby zainwestował w jakiś kurs, dałby sam sobie większe możliwości, a kupno nowego sprzętu domowego po kilkudniowej radości nie zmieni nic.

Droga do sukcesu to nie tylko afirmacje, pozytywne myślenie, czy rozwój osobisty. Zmierzając do sukcesu należy również działać, poszerzać kontakty. Czasem odniesienie sukcesu jest możliwe tylko dzięki pomocy innego człowieka. Ale przede wszystkim należy działać. To że dziś mam dobrze działającą firmę i mogę kupić niemalże wszystko, nie daje gwarancji, że tak będzie jutro, czy za miesiąc, ale jeżeli będę dobrze inwestował i rozwijał się, wówczas mam większe szanse. Ktoś dziś prowadzi firmę, która przynosi zyski, ale jutro zapotrzebowanie na te produkty może przestać istnieć i co wtedy? Zostanie mi płakać i wspominać.

Jeżeli jest mowa o sukcesie, to musimy brać pod uwagę działania, które będą w stanie ten sukces utrzymać. Często sama wiedza to za mało. Czasem ktoś osiąga sukces i cieszy się nim przez jakiś czas, a potem tylko wspomina.

Można wziąć pod uwagę taką sytuacje, że jesteś właścicielem dobrze prosperującej firmy. Pomagasz innym ludziom, którzy dopiero swoją działalność rozpoczynają. Czasem dasz komuś pieniądze… Może nadejść sytuacja, w której ty będziesz potrzebował pomocy i będziesz się spodziewał, że ta pomoc przyjdzie. Jeżeli nie pomagałeś nikomu, to do kogo chcesz zwrócić się o pomoc?

Sukces jako trwałe odczuwanie szczęścia można osiągnąć budując go na fundamentach swoich wcześniejszych działań. Czasem trzeba zwrócić się o pomoc do innych, a czasem trzeba innym pomóc. To co od kogo wychodzi zawsze do niego wraca. Najwięksi ludzie sukcesu trwają w nim dlatego, że to potrafią. Wielu bogatych ludzi stosuje medytację. Można zapytać w jakim celu, przecież mają wszystko? Przyjdzie taka chwila, kiedy będziesz potrafił odpowiedzieć na to i wiele innych pytań… a skoro dziś zadajesz takie pytania, najwyraźniej nie jesteś gotów.
_ _ _ _ _


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij