E-learning - moda czy konieczność

Autorką artykułu jest Natalia Gryska

Z pewnością wielu z nas zastanawia się nad tym, czy tak praktykowany, tak pożądany i tak cieszący się dużą popularnością e-learning, jest jedynie modą, czy po prostu koniecznością. Stawiamy na niego, bo takie są kanony nowoczesności, oryginalności, czy wybieramy, bo taka jest konieczność i tylko to może dać nam szansę na pozyskiwanie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności?
 
 
Nikogo nie zdziwi odpowiedź, iż nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy e-learning to moda, czy może już konieczność. Dla każdego z nas może to bowiem być coś innego, a patrząc z danego punktu widzenia, może być zarówno modą, za którą podążamy, bo to ciekawe, interesujące, takie, na które stawia większość, ale i koniecznością, bo nie mamy czasu na tradycyjną naukę, nie możemy sobie pozwolić na wyjazdy, nie stać nas na drogie kursy tradycyjne, które organizują w większych miastach co niektóre firmy.

 
E-learnign jest z pewnością modą dla tych, którzy wybierają nowoczesne formy nauki, idą z duchem czasu, chcąc się stale rozwijać i pragną niebanalnych rozwiązań, które z pewnością kursy online, są w stanie nam zapewnić. Stawia na to każdy, więc dlaczego nie ja? Wybiera to większość, więc również muszę być w modzie. Tradycyjne kursy wydają się być już przestarzałe i banalne, w więc wybieram to, co daje mi Internet- ciekawe zajęcia, indywidualny tok nauczania, naukę bez wychodzenia z domu.
 
 
E-learning może jednak być również koniecznością, szczególnie dla tych, którzy potrzebują kształcenia, a nie mogą pozwolić sobie na tradycyjną naukę. Trzeba zdobyć konkretne umiejętności, bo stracę pracę, bo nie zdobędę innej, bo będę mało elastyczny i uniwersalny na dane stanowisko. Mam jednak dziecko, mieszkam z dala od dużej miejscowości, mam problem z szybką nauką w grupach. E-learnign jest więc koniecznością, bo muszę się uczyć i zdobywać wiedzę, a nie bardzo mam możliwość wyboru tradycyjnych szkoleń i kursów.
 
 
Niezależnie, czym e-learning jest dla mnie, jedno jest pewne, jest modny, pożądany, jest przede wszystkim skuteczny. Czy stanowi konieczność, czy jest jedynie formą zdobywania wiedzy na odległość, to nie ma większego znaczenia. Ważne, że jest dla nas i każdy może z jego pomocą stawiać na własny rozwój. Najważniejsze to chcieć, a chcieć, to znaczy już móc. Nauka towarzyszyć powinna nam całe życie, jest więc koniecznością, jeśli chcemy spełniać się w danych rolach i osiągać wyznaczone cele. A jeśli ta konieczność idzie w parze z modą, to tylko działa na nasz plus;)

Polecamy Netakademia » E-learning

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij