NeuroPsychologia Osiągnięć - 2 niezbędne nawyki ludzi efektywnych

Autorem artykułu jest Patryk Ziomek 

Ludzi sukcesu wyróżnia od innych tylko i wyłącznie, jakość ich nawyków. W tym artykule omówię 2 bardzo skuteczne nawyki, których każdy może się nauczyć.

Są to nawyki, które składają się na NeuroPsychologię Osiągnięć. Dzięki badaniom mózgu ludzkiego, mamy coraz więcej narzędzi, które skutecznie pomagają nam budować przyszłość taką jaką chcemy.

1. Nawykiem pierwszym jest: klarowna, trójwymiarowa, dokładna wizja tego, co chcemy osiągnąć.

Jeden z najbardziej znanych włoskich rzeźbiarzy czasów odrodzenia, Michał Anioł, zanim tworzył swoje dzieło wizualizował je sobie z niesamowitą dokładnością w umyśle. Tworzył w swoim umyśle obraz pełen szczegółów, nawet najmniejszych detali, po to by stworzyć jak najpiękniejsze dzieła.

Klarowność wizji odróżnia ludzi sukcesu od pozostałych. Wiedzą, czego chcą, wizualizacją programują swoją podświadomość tak, aby działała dla nich w każdej sekundzie życia i prowadziła do spełnienia wizji, zrealizowania celów.

Wizja stanie się o wiele mocniejsza, gdy połączona jest ze zmysłami. Wyobrażenie tak silne, że wręcz można je dotknąć, poczuć jego zapach i smak.

Każdy z nas, może stworzyć swoją wymarzoną wizję siebie, swojej przyszłości.

Pierwszym krokiem, jaki trzeba wykonać to postanowić sobie, że się określi wizję, potem już czas tylko na działanie.

Kiedy posiada się wizję to tak jakby miało się w rękach mapę. O wiele łatwiej jest dojść do celu posiadając mapę, niż bez niej.

Zadaj sobie pytanie, czy chcesz kroczyć po ścieżce swojego życia na ślepo?

Działanie polega na tym, że bardzo często, wręcz nieustannie myślimy o naszej wizji, malujemy, coraz to dokładniejszy obraz, nakręcamy coraz wspanialszy film.

Badania nad wielkimi osobistościami naszego świata pokazują, że oni wszyscy posiadali wizję. Bardzo jasną. Doskonale wiedzieli, czego chcą od życia i co chcą osiągnąć.

Nie urodzili się z wizją, oni ją określili, ty możesz zrobić to samo!

2. Nawyk drugi to nieustanny rozwój.

Ludzie odnoszący sukcesy, odnoszą je, dlatego, że ciągle się rozwijają. Rozwój mentalny jest fundamentem osiągnięć. Gdyby nie dociekliwość i głód wiedzy Alberta Einsteina, to w życiu nie odkryłby tylu ultra-ważnych dla ludzkości rzeczy.

Ogromna część ludzi spędza większość swojego czasu na rzeczach mało produktywnych, albo w ogóle jak np. oglądanie TV, grach komputerowych, oglądaniu całych sezonów seriali itp. Są to wszystko sprawy bardzo przyjemne, ale do niczego nie prowadzące.

Wiadomo, że nikt nikomu nie zabrania oglądać telewizji, ale kilka godzin dziennie to o wiele za dużo. Większość Polaków nie czyta nawet jednej książki rocznie. Pomyśl sobie, że gdybyś, o ile jeszcze tego nie robisz, czytał 1 książkę miesięcznie to już jesteś o 12 książek rocznie do przodu nad większością ludzi w naszym kraju!

Do tego może dojść słuchanie audiobooków, czy kursów, oglądanie szkoleń DVD, uczestniczenie w seminariach na żywo, wybór jest przeogromny!

Sukcesy są odnoszone tylko, dlatego, że się rozwijamy, bez tego nikt nigdy nic wielkiego nie osiągnął.

Obiecaj mi, że zaczniesz się rozwijać, dla siebie, własnego dobra i szczęścia.

Wykreowanie tych dwóch nawyków sprawi, że będziesz o wiele produktywniejszy i efektywniejszy w swoich działaniach.

Z każdą sekundą, będziesz bliżej wymarzonego sukcesu. To, co chcesz osiągnąć jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko, że tą rękę podniesiesz.
_ _ _ _ _ 

Patryk Ziomek
Apogeum Produktywności

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij