Jak osiągnąć sukces - oto jest pytanie

Autorem artykułu jest Edyta Matysiak

Jak osiągnąć sukces? Recepty na sukces pewnie nie ma, ale warto wziąć sobie do serca kilka porad, które można znaleźć w poradnikach zaliczanych do kategorii psychologia sukcesu. Oto one:


Po pierwsze, nigdy nie żyj bez celu to bezcelowe. Być może uważasz, że nie ma sensu wyznaczać sobie celów i dążyć do ich realizacji. Bo i tak więcej w życiu zależy od szczęścia. Pamiętaj jednak, że szczęście sprzyja przygotowanym. A więc, jakie są twoje cele? Inaczej mówiąc, co chcesz osiągnąć w życiu?

Po drugie, Znajdź swoją pasję. Chyba nie masz wątpliwości, że życie ludzi, którzy mają pasję (hobby, zainteresowania) jest po prostu ciekawsze.

Po trzecie, Przynajmniej czasami wychodź ze swojej strefy komfortu. Bo jak powiedział Albert Einstein: Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.

Po czwarte, Zdobywaj wiedzę. Znasz to: ucz się ucz nauka to potęgi klucz. Naprawdę tak jest. Tylko, że nie chodzi o zapisywanie się na studia dla papierka, które są na dodatek kosztowne. Co więc robić? Wystarczy, że od czasu do czasu przeczytasz książkę, ale tylko na interesujący Cię temat! 

Po piąte, Dowiedz się czegoś więcej na temat pieniędzy (oszczędzanie, inwestowanie, zarządzanie budżetem domowym.) Nie popełniaj błędu większości nawet wykształconych ludzi, którzy mają znikomą wiedzę na ten ważny temat.

Po szóste, Nie narzekaj. A przynajmniej staraj się nie narzekać. Zwłaszcza na rzeczy, na które nie masz wpływu (brzydka pogoda, wzrost cen itp.). Narzekanie niczego nie zmieni w twoim życiu. No, przynajmniej nie najlepsze.

Po siódme, Myśl, że szklanka jest do połowy pełna a nie pusta. Pozytywne myślenie może zdziałać cuda. I nie jest to przesada.

Po ósme, zadbaj o swój wygląd. Tak, wygląd nie jest najważniejszy. Ale trudno się dobrze czuć, jeśli się ma 30 kg nadwagi.

Po dziewiąte, Nie marnuj czasu, ale naucz się nim zarządzać. To naprawdę ważne.

Po dziesiąte, Przekazuj tę wiedzę innym. Aby i oni byli szczęśliwi np. swoim dzieciom. Czy jedna osoba może zmienić świat. Tak, może zmienić świat wokół siebie.


Rozwinięcie tych punktów znajdziesz nie tylko w wielu ciekawych poradnikach, ale również w Internecie. Wystarczy dobrze poszukać w Google (sukces, motywacja, psychologia sukcesu).
_ _ _ _ _


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij