Czy dobre wykształcenie zagwarantuje nam dobrą pracę?

Wybierając szkołę, a następnie zdobywając zawód nie mamy pewności czy uda nam się znaleźć pracę. Na rynku pracy jest się bardzo trudno przebić. Trzeba umieć po prostu więcej, niż nasi konkurenci. Ciągłe podnoszenie kwalifikacji jest niezmiernie ważne.

Obecnie wyższe wykształcenie posiada praktycznie każda osoba, dlatego nie myślmy, że znajdziemy lepszą pracę za sprawą tego wykształcenia. Pamiętajmy, że wybijają się tylko jednostki, które z pasją podchodzą do wykonywanej pracy. Wiele wykształconych ludzi nie ma pracy i pozostają oni bezrobotni przez wiele lat. Jeżeli nie uda nam się znaleźć pracy w danym kierunku studiów zawsze możemy się przeszkolić. Nie bójmy się zmian, które zajdą w naszym życiu.

Gdzie i jak szukać pracę?
  • targi pracy
  • imprezy targowe i seminaria
  • rekrutacja w szkołach i na uczelniach
  • bazy firm w Internecie
  • praktyki, staże
  • wolontariat, czyli praca za doświadczenie

Nadchodzi era zmian
Ilość podwajanych informacji z którymi mamy styczność w naszym świecie bardzo szybko się podwaja. Za około 10 lat ilość podwajanych informacji będzie występować co roku tzn, że jeżeli zebralibyśmy wszystkie informacje w jednej książce to za rok będzie druga taka sama z taką samą liczbą informacji. W przyszłości pracę będziemy zmieniać bardzo często. Wszystko to za sprawą dostosowania się do rynku. Najważniejszym elementem jest ciągłe uczenie się nowych rzeczy. Tylko, dzięki temu możemy nie stać się ofiarą własnego losu.

Podsumowując na koniec, jeżeli chcemy znaleźć odpowiednią pracę dla siebie musimy ciągle dążyć do samodoskonalenia, dzięki temu nie wyprzedzą nas nasi konkurenci. Weź życie w swoje ręce, dzięki temu będziemy mieli więcej motywacji do pracy. Wygoda nigdy nie jest i nie będzie dobra. Trzeba się odważyć i zrobić jednej wielki krok do przodu. Niezależność zawsze ma swoją cenę, dlatego im wcześniej się na nią zdecydujemy tym lepiej dla nas.

Odnajdźmy swoją pasję i dzięki temu wybierzmy pracę swoich marzeń.

Artykuł napisany przy współpracy praca podkarpacie – portal pracy 

Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku 

Autor: Arkadiusz Szuba

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij